Türkçe English
ana sayfa
ana sayfa hakkımızda ürünlerimiz iletişim download
Site içi arama :
 

Yeni web sayfamız
Yenilenen web sayfamıza hoşgeldiniz....
Detay için tıklayınız

Nite Train'r
Sipariş Ver
25 yıllık araştırma ve geliştirme etkin sonuçları

ENÜREZİS NEDİR ?
ENÜREZİS veya yatak ıslatma, insanlığın tarihi kadar eski bir sorundur. Bu sorunun pek çoğunda hastalık veya anormallik söz konusu değildir. İdrar torbası dolduğunda beyne gelen sinir uyarılarına karşı, derin uyku nedeniyle uyanamayıp kayıtsız kalınmış olması yatak ıslatma olayının istem dışı gelişmesine yol açmaktadır. Çocuk kendini daima suçlu ve ezik hissetmektedir. Bu durum kontrol altına alınmadığı taktirde, altını ıslatan kişinin bu durumu gençlik yıllarında, bazılarında da yetişkin döneminde de devam edebilmektedir.


ALTI ÇOCUKTAN BİRİ BU DURUMDADIR !
ENÜREZİS, beş yaşındaki her altı çocuktan birinde görülmektedir. Tedaviye en geç bu yaşta başlanmalıdır zira, çocuğun bu yaştan sonra kendi kendini iyileştirmesi olasılığı azalmaktadır. Araştırmalar beş yaşında yatağını ıslatan çocukların % 50’sinin on yaşına kadar yatağını ıslatmaya devam ettiğini göstermektedir.


ENÜREZİS NASIL İYİLEŞTİRİLİR ?
Birçok durumda ( ENÜREZİS ) yatak ıslatma durumu, çok derin uyuyor olmanın sonucu oluşmaktadır. Bu cihazın, uykusu derin olan kimseleri uyarma etkisi kanıtlanmıştır. Yatak ıslatan kişiye gelen uyarıcı sinyaller, ihtiyaç olduğunda kişinin uyanması yönünde etkisini gösterir. Normal olarak, Nite Train-r cihazının kullanılmaya başlanmasından sonraki iki hafta ile sekiz hafta arasındaki zaman içinde, yatağını ıslatan kimsenin refleks sistemi üzerinde etkiler görülmeye başlanır ve kişi idrar yapma zamanı geldiğinde kendiliğinden uyanır.


NASIL ÇALIŞIR ?
Nite Train-r ; yatağını ıslatanlar için kompakt, ıslaklığa duyarlı bir eğitim cihazıdır. Cihazın plastikten küçük bir kutusu vardır. Bu alet, kişinin pijamasının veya tişörtünün omuz bölgesine kulağa yakın bir yere tutturulur. Aletin bir de ıslaklığa duyarlı bir parçası vardır.Bu parça, kablo ile plastik kutuya bağlı ve su çekmeyen bir bez üzerindedir. Bu parça sıkı bir don veya şort içinde, idrar çıkış noktasına yerleştirilir. Plastik kutuda minyatür bir elektrik alarm zili mevcuttur ve 9 volt pil ile çalışır. Bir-iki damla idrar çıktığında derhal çalışır ve alarm vererek çocuğu uyarır.Çocuk kalkıp tuvaletini yapar veya idrar kesesi pelvik kasları kasılarak çocuğun idrar kaçırması engellenir.

Cihazın yüksek ve alçak ayarlı ses kontrol düğmesi vardır. Ses yüksekliği isteğe göre ayarlanabilir.


NITE TRAIN-R CİHAZI NEDEN DİĞER CİHAZLARDAN DAHA İYİ ÇALIŞIR ?
1) Bir cihazın etkin olabilmesi için hemen işaret vermesi, güvenilir ve sağlıklı olması gerekir. Nite Train-r , ıslaklığı doğrudan doğruya haber veren dünyadaki tek alarm cihazıdır. Diğer cihazlar, büyük pamuk gibi şeyler, giysiler, sıhhi peçeteler veya yatak çarşafları gerektirirler ve bu aletlerin ıslaklığı haber verebilmeleri için iyice ıslanmaları gerekmektedir.Bu cihaz, hissedici parça üzerine 1-2 damla idrarın düşmesi durumunda derhal haber verir.
2) Bu cihaz, bilek, başucu masası veya yatak çarşafında değil, çocuğun kulağına yakın bir yerde alarm zili çaldırır. Bu da çocuğun hemen uyanmasını sağlar.
3) 9 voltluk, gerektiğinde kolayca değiştirilebilen pil ile çalışır.
4) Nite Train-r alarmı, monoton bir ses yerine, hemen uyandırıcı keskin bir ses verir. Bu da yatağını ıslatan kişinin hemen uyanarak gerekli tedbiri almasını sağlar.
5) Nite Train-r cihazının içinde yüksek ve alçak ses veren düğmeli alarmı vardır.Kişi sesi istediği gibi ayarlama şansına sahiptir.


TAVSİYELER
İlk zamanlarda ebeveynlerin eğitim için uygulamayı kontrol etmeleri gerekir.Bu suretle yatağını ıslatan kişi alarma karşı duyarlı olmaya başlar.

Önce doktorunuzla görüşerek çocuğunuzun altını ıslatmasının nedeninin fiziksel olmadığını veya hastalıktan kaynaklanmadığını, idrar torbasının ve böbreklerin fonksiyonunun düzgün çalışıp çalışmadığını tespit ettiriniz.


ÖNEMLİ NOT:
Çocuğunuza asla yatak ıslattığından ötürü kızmayınız veya ceza vermeyiniz.Bu problemi daha da derinleştirmekten başka bir işe yaramayacaktır. Tam aksine cihazın yardımı ile kuru kalabildiği durumlar için ödüllendirme yoluna gidiniz. Çocuğun kendine güveni gelecek ve sorun daha kolayca aşılma sürecine girecektir.


GARANTİ;
NITE TRAIN-R alarm cihazı 60 gün boyunca garantilidir. Tamir edilemeyen cihaz yenisi ile değiştirilir.


BU ÜRÜN AMERİKA GIDA VE İLAÇ İDARESİNCE TESCİLLİDİR.

 
 
aaaaaaaaaa
Nite Train'r

25 yıllık araştırma ve geliştirme etkin sonuçları
Detay için tıklayınız